وستنامر

پلیمر وستنامر اصلاح کننده ی قیر

پلیمر وستنامر

پلیمر وستنامر (پلی اکتانمر) به عنوان یک افزودنی پلیمری فقط در ترکیب با پودر لاستیک استفاده می شود. پلیمر وستنامر تسهیل کننده اصلاح آسفالت با پودر لاستیک می باشد. پودر لاستیک به همراه پلیمر وستنامر جایگزینی مناسب برای سایر اصلاح کننده های قیر و آسفالت مانند SBS می باشد. این پلیمر می تواند به روش تر به قیر و یا روش خشک به آسفالت افزوده شود آسفالت اصلاح شده با پودر لاستیک دو مزیت بسیار مهم دارد که استفاده از آن را جذاب نموده است:یکی مزایای آن مسائل اقتصادی و دیگری کمک به محیط زیست می باشد.

پلیمر وستنامر بسایری از مشکلات ناشی از پودر لاستیک را حل نموده است که به دلیل بهبود ویژگی های شیمیایی آسفالت تهیه شده با پودر لاستیک می باشند:

  • بوی بو لاستیک
  • چسبندگی لاستیک
  • پیر شدگی لاستیک
  • جدا شدن اجزاء لاستیک

اصلاح این نواقص در آسفالت تهیه شده با استفاده از پودر لاستیک و پلیمر وستنامر موجب می شود که اجرا نیز تسهیل گردد. مقاومت آسفالت در برابر خرابی ها در ترافیک های سنگین با وزن بالای ماشین های عبوری بسیار حائز اهمیت می باشد. جاده ای با طول عمر بالا موجب صرفه جویی در هزینه ها شده و از ترمیم های غیر ضروری که موجب تولید صدا و ایجاد ترافیک می گردد جلوگیری می نماید. استفاده از پلیمر وستنامر موجب افزایش طول عمر یک جاده معمولی به میزان چندین سال می گردد.[/vc_column_text][us_single_image image=”8587″ align=”center” animate=”fade” animate_delay=””][vc_column_text]پلیمر وستنامر در صنعت به کاهنده چسبندگی ترکیبات لاستیکی معروف می باشد. همانطوریکه پیش از این ذکر شدپلیمر وستنامر می تواند چسبندگی آسفالت به ماشین آلات را نیز کاهش دهد و یک زمایش ساده می تواند اثرات این مورد را به وضوح نشان دهد. کاهش چسبندگی در مخلوط آسفالتی این موارد را در پی دارد:

  • کاهش آلودگی دستگاه های اختلاط
  • عدم چسبندگی به کف کامیون
  • عدم نیاز به ماده ضد چسبندگی
  • عدم چسبندگی به غلطک حین اجرا
  • تمیز کردن آسان ماشین آلات

همچنین این پلیمر به طور چشمگیری انتشار مواد آلی فرار را در حین اختلاط و اجرا کاهش می دهد. تحقیات در این مورد بهبود کیفی بالایی را نسبت به پودر لاستیک به تنهایی و یا با پلیمر SBS را نشان می دهد.

واحد اجرای اختلاط: %۵۷

اجرای آسفالت: %۲۹

افزودنی آنتی استریپر ایوانیک آلمان با نام تجاری TEGO Addibit L300 برای تامین دوام رطوبتی آسفالت استفاده می شود.

پلیمر وستنامر شرکت ایوانیک آلمان در ترکیب با پودر لاستیک استفاده می شود.

پلیمر وستاپلاست شرکت ایوانیک آلمان دامنه عملکردی قیر را در دماهای بالا و پایین افزایش می دهد.

امولسی فایر PKF برای تهیه قیر امولسیونی عملکردی بسیار عالی دارد.

غلیظ کننده قیر امولسیونی (تیکنر) شرکت ایوانیک آلمان برای بهبود غلظت قیر امولسیونی بسیار پرکاربرد می باشد.

وستاوکس بهبود دهنده ی PG قیر با کارایی بهتر از ساسوبیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×