AkaBit AD

قیر اصلاح شده

AkaBit AD

AkaBit AD

مقدار TSR آسفالت باید بیشتر از ۷۵% باشد

 

 

AD آکابیت  

 قیر و مصالح سنگی دو جزء اصلی برای تولید آسفالت گرم هستند که تاثیر متقابل آنها با یکدیگر در آسفالت، نقش با اهمیتی در عملکرد روسازی آسفالت ایجاد می ­کند. هر یک از این اجزاء ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاص خود را دارند که در تماس بایکدیگر اثر متقابل بر هم دارند. خرابی­ هایی چون شن­ زدگی آسفالت و ایجاد چاله ­ها که می­توانند ناشی از پیوند شیمیایی ضعیف بین قیر و مصالح سنگی باشد و در نتیجه باعث جدا شدن این اجزاء از یکدیگر می شود. همچنین این عوامل تحت تأثیر اثرات مخرب رطوبت و تغییرات آب و هوایی همانند دوره­ های ذوب و یخبندان تشدید می­ شوند. خرابی­ های ناشی از عریان­ شدگی آسفالت از معضلات اصلی روسازی­های انعطاف­پذیر آسفالتی به شمار می­ روند، به همین دلیل رفع این مشکل از اهمیت بالایی برخوردار است.

عموما از دو نوع سنگدانه در تولید آسفالت استفاده می شود که شامل سنگدانه های آهکی و سیلیسی می شود. هرکدام از این نوع سنگدانه ها مزایا و معایب خود را دارند. مزیت مصالح آهکی چسبندگی مناسب آن ها به قیر است اما مورد مهمی که بسیار اهمیت دارد، مقاومت مکانیکی و سایش کم این نوع مصالح است که در نهایت باعث خرابی آسفالت می شود. از طرفی دیگر مصالح سیلیسی از مقاومت مکانیکی و سایش بالایی برخوردار هستند که دو ویژگی مهم برای داشتن آسفالتی با کیفیت است. اما مشکل اصلی که اینگونه مصالح دارند، چسبندگی ضعیف آن ها با قیر است. در نتیجه با گذشت زمان ،باعث جدا شدن سنگدانه ها از قیر شده  و چاله های زیادی بر سطح آسفالت ایجاد می شود. نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد این است که در ایران به اشتباه گرایش برای استفاده از مصالح آهکی رواج یافته است در صورتیکه در کشور های صنعتی عکس این مسئله وجود دارد چرا که مزایای سیلیس ارزشمند تر بوده و ضعف آن به راحتی قابل اصلاح است.

ما برای رفع مشکل عریان شدگی قیر، با تکیه بر دانش و تکنولوژی روز توانسته ایم محصول جدیدی با عنوان آکابیت  AD  را ارائه بدهیم که با فرمولاسیونی تخصصی باعث افزایش چسبندگی قیر به آسفالت شده است. این قیر پلیمری قابلیت افزایش TSR آسفالت تا بازه ی ۱۵-۲۵%  را دارد. با افزایش پیوند بین قیر و مصالح، مانع از نفوذ آب و رطوبت بین سنگدانه و قیر در آسفالت شده و درنتیجه موجب تامین دوام رطوبتی آسفالت می شود.

برای دریافت کاتالوگ محصول AkaBit AD برروی فایل زیر کلیک کنید

کاتالوگ AkaBit AD