اجرای پروژه آسفالت پلیمری در مسیر BRT بزرگراه خاوران با استفاده از پلیمر وستاپلاست ایوانیک آلمان

 

مسیر (اتوبوس های تندرو) BRT بزرگراه خاوران از خطوط پر تردد می باشد. با توجه به اهمیت کیفیت آسفالت در (اتوبوس های تندرو) BRT، کارفرمای محترم (سازمان مهندسی شهرداری تهران) برای پروژه مسیر (اتوبوس های تندرو) BRT استفاده از اسفالت اصلاح شده با پلیمر را ابلاغ نمود و این پروژه در سال ۱۳۹۶ با استفاده از اسفالت اصلاح شده با پلیمر شرکت ایوانیک آلمان با نام وستاپلاست اجرا شد.

خطوط (اتوبوس های تندرو) BRT همواره به دلیل تردد زیاد و تحمل بار سنگین در معرض آسیب دیدگی می باشند. بسیاری از مشکلات پدید آمده در سطح این مسیر ها به دلیل کافی نبودن خاصیت ارتجاعی لایه های آسفالتی است. شیار شدگی یکی از خرابی های مهم و رایج در این مسیرها می باشد که علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین به متولیان و کاربران این خطوط، مخاطرات ایمنی فراوانی را هم به وجود می آورد. بخش عمده ای از شیار شدگی در لایه های مخلوط آسفالتی به وجود می آید از این رو استفاده از اسفالت اصلاح شده با پلیمر در این مسیر ها می تواند به کیفیت و کارایی آن ها کمک نموده زمان سرویس دهی آسفالت را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

پلیمر وستاپلاست شرکت ایوانیک آلمان ترکیبی از مزیت های پلاستومری و الاستومری را داراست و برای اختلاط به همزن دور بالا (High Shear) نیاز ندارد. مقاومت اسفالت اصلاح شده با پلیمر را در برابر خزش دینامیکی، شیار شدگی و ترک خوردگی افزایش می دهد و همچنین دمای مورد نیاز جهت تراکم آسفالت را کاهش می دهد. این پلیمر نقطه نرمی و مقاومت برشی را نیز افزایش می دهد.

 

افزودنی آنتی استریپر ایوانیک آلمان با نام تجاری TEGO Addibit L300 برای تامین دوام رطوبتی آسفالت استفاده می شود.

پلیمر وستنامر شرکت ایوانیک آلمان در ترکیب با پودر لاستیک استفاده می شود.

پلیمر وستاپلاست شرکت ایوانیک آلمان دامنه عملکردی قیر را در دماهای بالا و پایین افزایش می دهد.

امولسی فایر PKF برای تهیه قیر امولسیونی عملکردی بسیار عالی دارد.

غلیظ کننده قیر امولسیونی (تیکنر) شرکت ایوانیک آلمان برای بهبود غلظت قیر امولسیونی بسیار پرکاربرد می باشد.

وستاوکس بهبود دهنده ی PG قیر با کارایی بهتر از ساسوبیت.